C.A.S. III Caravan alarm systém

Montujeme také alarmy značky Thitronik.

Jednodušeji to už nejde - špičkově zabezpečí, přitom se snadno instaluje i ovládá.

C.A.S. III je další z produktů německé značky Thitronik, specialistou v oblasti zabezpečení obytných vozů, karavanů a lodí. I tentokrát tedy čekejte špičku na trhu, propracovanou speciálně pro použití do karavanu, to znamená, vyrobenou s požadavky a specifiky v této oblasti. Celý systém v Thitroniku pojali tak, že vyvinuli jednotku alarmu "Vše v jednom". Ukrývá v sobě velmi silnou sirénu (110db), výkonné zábleskové LED diody jako maják při poplachu a integrovanou baterii, na kterou je celý alarm schopen běžet až 48 hodin bez napájení. To vše je umístěno v pěkném, půlkulatém aerodynamickém designovém krytu bílé barvy z materiálů špičkové kvality. 

Ale co instalace? Díky výše popsanému řešení je až překvapivě snadná. Jednotka se umístí na střechu, nad vchodové dveře nebo dovnitř karavanu. Nemusí se dokonce ani šroubovat, stačí ji přilepit (má pod sebou sabotážní kontakt pro případ utržení vandalem). Skrz karavan se provrtá jedna malá dírka na tenký kabel pro napájení (plus a mínus 12 V), a připevní s stavová LED dioda. Montáž a"naučení" příslušenství je již otázkou okamžiku. A to je vše, systém už funguje. Dálkový ovladač, bezdrátové magnetické čidlo na okna a dveře (žádné vrtání, vše se lepí), jsou součástí balení. Další čidla či příslušenství jako je plynový detektor na propan butan a uspávací plyny, kabelová smyčka na hlídání venkovního nábytku, kol v držáku a podobně, GPS / GSM telefonní (SMS) modul s určením polohy a hlášením poplachu - lze dokoupit podle přání každého. Již samotná jednotka na střeše odradí polovinu případných narušitelů a zbytek práce udělá systém jako takový. Siréna je totiž opravdu silná a záblesky červených LED diod jsou nepřehlédnutelné. Vzhledem ke konstrukci bez pohybových detektorů, můžete zůstat uvnitř karavanu pod alarmem a v klidu spát, pohybovat se. Alarm vás i tak hlídá, aniž by se senzory aktivovaly. No a ovládání? To je snadné. Nečekejte žádné složité návody k obsluze. Celý systém se ovládá ovladačem typu klíčenka s možností zapnuto / vypnuto. To zvládne každý. Celou dokonalost již jen podtrhuje velmi malý odběr proudu, který tak nezatíží baterii karavanu i po delší době odstávky. Cena základní sestavy (obsahuje centrálu, ovladač a jeden magnetický kontakt v černém provedení), činí 9200 Kč vč. DPH. Více info najdete na www.acr‐audio.cz.

Závěr

Instalaci zvládne i zručný amatér, ovládání i nešika a karavan vám spolehlivě ochrání, i když jste uvnitř nebo na druhém konci světa. To vše za cenu, která vás nezruinuje. Co víc si přát :-)

Zdroj: ACR Audio